Jack Wolfskin przywitał wiosnę otwarciem nowego salonu usytuowanego w C.H. Riviera w Gdyni.

Na wejściu dostrzec można okazałą witrynę na której widnieje Ambasadorka- Martyna Wojciechowska - prezentująca pierwszą na świecie kurtkę pochodzącą w 100% z recyklingu*. Pokaźna przestrzeń do której zaprasza Jack Wolfskin, przełamana została spójnym, nawiązującym do natury, drewnianym systemem mebli Nomadic. Projektant i visual merchandiser w sposób wyraźny dokonali podziału na strefy: męskie/ damskie/ eko/ akcesoriów i obuwia, całość uzupełniając akcentami kojarzącymi się z outdoorem i zastosowaniem odzieży w różnych warunkach pogodowych.

Marka z okazji otwarcia przygotowała oferty specjalne: -15% na całość kolekcji ważne do 25.03, edycję limitowaną toreb #wilczaGDYNIA podkreślających ekologiczny charakter firmy oraz specjalne wlepki nawiązujące do wilczej tematyki.

Więcej zdjęć potwierdzających dobre nastroje panujące w salonach Jack Wolfskin znaleźć można na profilach Facebook i Instagram marki.

Gdyński salon dołączył do sklepów Jack Wolfskin zlokalizowanych w: Gdańsku, Warszawie, Łodzi, Krakowie, Katowicach i Wrocławiu.

*Technologia Texapore Ecosphere dotyczy warstwy wierzchniej, podszewki i membrany.

 

POLAND 130 TRAS DALEKIEGO ZASIĘGU DOSTĘPNYCH NA RYANAIR.COM

 

Ryanair, linia lotnicza nr 1 w Polsce, dziś (22 marca) poinformowała o przedłużeniu umowy o współpracy z Air Europa. 130 milionów pasażerów Ryanaira może znaleźć oraz zarezerwować loty łączone realizowane przez Air Europa na stronie Ryanair.com. W ofercie znajduję się loty łączone przez Madryt do 16 krajów Ameryki Południowej, Środkowej oraz Północnej jak Argentyna, Brazylia, Kuba, Meksyk czy USA.

Przedłużenie umowy o współpracy jest naszą ostatnią inicjatywą w ramach realizacji programu “Always Getting Better”.

Partnerstwo z Air Europa umożliwia klientom Ryanaira rezerwację biletów na trasach transatlantyckich z przesiadką w Madrycie. Ryanair nadal prowadzi rozmowy z kolejnymi liniami lotniczymi, aby już wkrótce zaproponować kolejne połączenia dalekodystansowe.


Kenny Jacobs, CMO Ryanaira powiedział:

Cieszymy się bardzo, mogąc przedłużyć umowę o współpracy z Air Europa, w ramach której klienci Ryanaira mogą zarezerwować loty łączone z 15 europejskich miast aż w 20 kierunkach w Ameryce Południowej, Środkowej i Północnej - z przesiadką w Madrycie.

Loty łączone na lotnisku w Madrycie, realizowane we współpracy z Air Europa, to jedna naszych ostatnich inicjatyw w ramach programu „Always Getting Better”. W tej chwili przedłużamy umowę partnerską i mamy jednocześnie nadzieję, że nasza współpraca będzie równie owocna przez wiele lat.

Z okazji przedłużenia umowy wprowadzamy do sprzedaży bilety do Madrytu w cenie od €14.99. Oferta obowiązuje do piątku (23 marca) i dotyczy lotów w kwietniu. Aby zdążyć z rezerwacją najlepiej wejść na stronę Ryanair.com już teraz.

Javier Hidalgo, CEO Globalia Group powiedział:

Partnerstwo z Ryanairem jest dla nas wielkim powodem do radości, daje nam również olbrzymią przewagę konkurencyjną.

Stale odnawiamy naszą flotę, zarówno na długich dystansach - z włączeniem nowego Boeinga 787-9 – najbardziej wydajnego obecnie samolotu na świecie oraz na krótszych – z perspektywą odbioru 3 nowych Boeingów 737-800 jeszcze w tym roku. Cieszę się również, mogąc przypomnieć, że flota Air Europa jest jedną z najnowocześniejszych oraz najmłodzych, a dzięki współpracy z irlandzką linią, staje się ona dostępna dla wszystkich pasażerów Ryanaira.

Wielkanocny stół na hotelowe all inclusive zdecydowanie częściej zamieniają pary niż rodziny z dziećmi. Trzy czwarte wyjeżdżających na urlop w okresie świątecznym to pary, a większość z nich to osoby, które skończyły 45 rok życia.

Gdy nie ma w domu dzieci…

Portal Wakacje.pl przeanalizował wielkanocne rezerwacje Polaków z całego kraju, tych kupujących przez Internet, telefon i tradycyjnym salonie. Okazuje się, że na urlop w tym czasie najczęściej (75 procent) decydują się pary. 65 procent z nich to 40-katkowie i starci, niemal co piątą rezerwację
w biurze podróży złożyły pary w przedziale wiekowym 25 - 35 lat.

Na spędzenie Wielkanocy za granicą pozwalają sobie osoby, które nie mają dzieci lub mają dzieci
w wieku nastoletnim i starsze. Nie dotyczy ich ograniczenie czasu wakacji szkolnych. Porównaliśmy rezerwacje turystów korzystających z oferty różnych biur podróży i okazuje się, że najliczniejszą grupą, która spędzi święta pod palmami, są osoby po 55. roku życia. Co czwarta para mieści się w przedziale wiekowym 45 - 55 lat, a co piąta ma 35 - 45 lat – mówi Klaudyna Mortka z portalu Wakacje.pl.

Dokąd pojedziemy w tym roku? Lista popularnych kierunków zmienia się wraz z wiekiem podróżujących. Grupy po 40-stce najczęściej na spędzenie Wielkanocy poza domem wybierają Egipt, Hiszpanię i Maltę, czwarta na liście popularności jest Turcja, która w tym roku zadebiutowała jako kierunek dostępny zimą.

Pary w przedziale wiekowym 25 - 35 lat również najbardziej preferują Egipt i Hiszpanię, ale Maltę zamieniły na egzotyczny wypoczynek w Kenii.

Urlop 500 minus

Zagraniczne wycieczki tanieją, w porównaniu z ubiegłym rokiem średnio płacimy o kilkaset złotych mniej. Na wyjazdy wielkanocne wydajemy 500 zł mniej. Wartości koszyka różnią się jednak
w zależności od wieku podróżujących. To różnica nawet 1000 zł na tym samym kierunku. Tuż przed świętami kupujemy wyjazdy last minute z przeceną nawet 50 procent i większą.

I tak, za wielkanocny urlop w Turcji w hotelu 4-gwiazdkowym z wyżywieniem all inclusive zapłacimy teraz 1 500 zł, w Egipcie ok. 2 000 zł. Na Maltę polecimy za niecałe 1 000 zł, ale w obez wyżywienia lub ze śniadaniem. Ceny wycieczki do Emiratów Arabskich zaczynają się od 2500 zł, a za 1 600 zł kupimy wyjazd z pełnym wyżywieniem w Hiszpanii.

Za wycieczkę do Egiptu najwięcej płacą pary w grupie 55 plus – średnio 4 800 zł. 400 zł mniej wydają osoby po 45. roku życia, a w grupie 25 - 35 lat to wydatek rządu 4 200 zł.

Zupełni odwrotnie sytuacja wygląda w przypadku Hiszpanii. 30-latkowie płacą średnio 1000 zł więcej niż osoby w grupie 45 plus (odpowiednio 5800 zł i 4800 zł).

Najtańsza z pierwszej trójki jest Malta, obsługiwana tanimi liniami lotniczymi. Grupa 45 - 55 plus płaci za wyjazd średnio 2 800 zł, grupa 55 plus 3800 zł. Za wakacje w Kenii najmłodsze z wymienionych par płacą średnio 9 000 zł.

Rodzina pod palmami

Rodziny z dziećmi stanowią jedną czwartą wyjeżdżających na Wielkanoc z biurem podróży. Najliczniej wyjeżdżają rodziny z jednym (43 procent) i dwójką dzieci (29 procent). Rodzinna Wielkanoc w zagranicznym kurorcie to wydatek rzędu 7 100 zł. Najczęściej wybierane kierunki to Egipt, Hiszpania i Turcja. Najmniej płacimy za urlop w Turcji – 5 470 zł, potem w Egipcie – 6 880 zł, w Hiszpanii 7 840 zł.

Najczęściej kupujemy wyjazdy tygodniowe, ale w biurach podróży można też dostać wyjazd na 3 - 4 dni z przelotem tanimi liniami. Krótki urlop spędzimy m.in. na Malcie, Cyprze i hiszpańskim wybrzeżu Costa Brava.

Nie wyobrażamy sobie życia bez dostępu do czystej wody, a to rzeczywistość ponad 4 milionów Somalijczyków. Ta sytuacja powoduje, że tysiące kobiet i dzieci rezygnuje z nauki i pracy i pokonuje dziennie wiele kilometrów aby zaopatrzyć swoje rodziny w wodę ze studni.

 

Z okazji Światowego Dnia Wody, który przypada na 22 marca Rainbow włącza się w ogólnopolską akcję społeczną organizowaną po raz drugi przez Polską Akcję Humanitarną pod hasłem #dajznakwodny. We wszystkich biurach touroperatora, na witrynach pojawiły się informacje o akcji informujące o problemie i zachęcające do solidarności i pomocy. Akcja jest również promowana w mediach społecznościowych touroperatora.

 

„Uczestnictwo w tej akcji jest dla nas bardzo ważne. Gdy PAH zgłosił się do nas nie wahaliśmy się ani chwili ponieważ jako organizator turystyki wierzymy w odpowiedzialne podróżowanie. Wysyłając rocznie prawie 400 tysięcy Polaków za granicę promujemy turystykę odpowiedzialną społecznie, która przebiega w zgodzie z miejscowymi zwyczajami i poszanowaniu odwiedzanych miejsc. Tym bardziej istotne dla nas jest promowanie pomocy regionom zagrożonym katastrofą humanitarną, do jakich niewątpliwie zalicza się Somalia. PAH działa tam już od 2013 i robi wiele dobrego. Jesteśmy przekonani, że my też możemy pomóc promując akcję w naszych biurach wśród pracowników i klientów” – mówi Emilia Bratkowska, dyrektor marketingu i PR Rainbow.

 

Z tej okazji od 22 marca do końca miesiąca w witrynach biur Rainbow pojawiły informujące o akcji naklejki i plakaty. Pracownicy salonów firmowych również zaangażowali się w akcję. Wielu z nich promuje akcję wśród swoich znajomych i informuje klientów, a także wpłaca pieniądze na konto PAH. „Jesteśmy niezwykle pozytywnie zaskoczeni reakcją naszych pracowników, którzy po otrzymaniu materiałów pisali do nas informując o swoich lokalnych dodatkowych działaniach promujących akcję.” Dodaje Emilia Bratkowska.

 

Polska Akcja Humanitarna pracuje w Somalii od 2011 roku. W swoich działaniach skupia się przede wszystkim na zapewnieniu mieszkańcom dostępu do bezpiecznej wody i warunków sanitarnych. W ciągu ostatnich siedmiu lat PAH dotarła z pomocą do 500 tysięcy mieszkańców Somalii. W tym czasie wybudowała i wyremontowała niemal 80 studni i kiosków wodnych oraz ponad 500 latryn i sanitariatów.

Ubezpieczenie roweru przed kradzieżą z włamaniem, pokrycie kosztów jego naprawy po wypadku komunikacyjnym, transport medyczny rowerzysty czy implantologia i protetyka – to tylko niektóre świadczenia wchodzące w skład Ubezpieczenia Pomoc Rowerowa w Europ Assistance Polska. Już za 12,40 zł miesięcznie każdy przezorny rowerzysta otrzymuje ubezpieczenie i assistance rowerowy przez cały rok dla siebie i swojego jednośladu.

Początek wiosny sprzyja rozpoczęciu sezonu rowerowego. Rower to nie tylko dla wielu Polaków pomysł na spędzanie wolnego czasu, czemu sprzyja np. coraz większa liczba ścieżek rowerowych, ale również sposób na szybkie poruszanie się po zatłoczonych miastach.

 

Ubezpieczenie Pomoc Rowerowa

Przed rozpoczęciem sezonu rowerowego 2018 przezorny rowerzysta powinien pomyśleć o kilku elementach np. o ubezpieczeniu roweru, jego oznakowaniu i stanie technicznym.
Pomoc Rowerowa oprócz ubezpieczenia od kradzieży z włamaniem (1 tys. zł jednorazowo w okresie ubezpieczenia), nieszczęśliwego wypadku (limit do 20 tys. zł) oraz OC (do wartości 10 tys. zł) zawiera również część assistance. Jest to realna pomoc i wsparcie np. zwrot kosztów naprawy roweru, transport roweru do 50 km od miejsca zdarzenia, wizyta pielęgniarki, rehabilitacja lub pokrycie kosztów usług implantologii czy protetyki.
Ubezpieczenie skierowane jest do osób które jeżdżą na rowerze rekreacyjnie (czyli np. nie uprawiają sportów wyczynowych z użyciem roweru, a także które nie używają jednośladu w celach zarobkowych). Mogą je wykupić również rodzice dla swoich dzieci. Ubezpieczenie jest zawierane na okres 12-miesięcy.

 

Rowerzysto – bądź widoczny

Przezorny rowerzysta to także taki, który pamięta o tym by być widocznym dla innych uczestników dróg i ścieżek rowerowych. Zgodnie z przepisami prawa, każdy rower poruszający się po drodze obowiązkowo musi być wyposażony w:

  • Światło przednie barwy białej bądź żółtej, stałe albo migające (obowiązuje w jeździe nocnej i w tunelu)
  • Światło odblaskowe barwy czerwonej zamontowane z tyłu pojazdu (zamontowane na stałe) oraz światło czerwone stałe lub migające
  • Odblask koloru czerwonego o kształcie innym niż trójkąt zamontowany z tyłu pojazdu
  • Przynajmniej jeden sprawny hamulec
  • Dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy

Kask nie jest jeszcze obowiązkowy, ale oczywiście warto go również zakupić.

 

Sprawny rower - podstawa bezpiecznej podróży

Rowerzysta koniecznie musi pamiętać o stanie technicznym roweru i raz na jakiś czas dokonać jego przeglądu. Można to zrobić samemu lub zlecić fachowcom np. w profesjonalnym serwisie rowerowym.

Elementy roweru, które trzeba w takim przeglądzie uwzględnić, to przede wszystkim układ napędowy (łańcuch, zębatki i przerzutki). Najczęściej układ napędowy wymaga oczyszczenia i zabezpieczenia specjalnymi preparatami. W dalszej kolejności rowerzysta powinien przyjrzeć się hamulcom, sprawdzić linki rowerowe oraz ciśnienie w oponach. Niektóre elementy roweru - w związku z licznymi drganiami w trakcie jazdy - mają tendencję do obluzowania, dotyczy to najczęściej mocowania kierownicy, pedałów, czy siodełka – również należy sprawdzić i skorygować ewentualne nieprawidłowości.

Tak przygotowany rowerzysta – może ruszać w drogę.

Najlepsze miejsca na wielkanocne wyjazdy

Budapest Vajdahunyad-BurgNajlepsze miejsca na wielkanocne wyjazdy

Coraz więcej osób rezygnuje z tradycyjnej formy spędzania świąt Wielkiej Nocy, decydując się spędzić je poza domem – to dobry czas, aby pobyć z najbliższymi w miłej scenerii.

Więcej >>

Najlepsze miejsca na wiosenne wycieczki

toskaniaWiosna to doskonała pora, aby spędzić urlop za granicą. Przemęczeni pracą i niekończącą się zimą marzymy o nastaniu słonecznej wiosny. Warto więc wyjść jej naprzeciw.

Więcej >>

Najlepsze miejsca na ferie zimowe

Salzburg2

Ferie zimowe już tuż, tuż… Ich dobre zaplanowanie to gwarancja udanego i niezapomnianego wypoczynku. Biura podróży oferują wiele atrakcyjnych miejsc, bardzo często po okazyjnej cenie. Czytaj więcej >

Najlepsze miejsca na imprezy karnawałowe

nicea

Karnawał zbliża się wielkimi krokami, a więc miłośnicy gorących rytmów i zabawy do białego rana powinni już zacząć planować swoje karnawałowe szaleństwa Myśląc o najlepszym miejscu na karnawałową zabawę, punktem pierwszym będzie – oczywiście – Rio de Janerio w Brazylii. Czytaj więcej >

Artykuły wybrane losowo

Boska Brazylia

MAGDALENA WALCZUK

Fundacja Terra Brasilis

                                                                                                             FOT. FOZDOIGUACUDESTINODOMUNDO.COM.BR

<< „Deus é brasileiro”, czyli „Bóg jest Brazylijczykiem” – stwierdzenie to słyszałam z ust wielu mieszkańców Brazylii. Większość z osób, które kiedykolwiek miały okazję postawić stopę na brazylijskiej ziemi, zgodzi się z nim bez wahania. Bez wątpienia kraj ten został hojnie obdarzony przez Stwórcę: zachwyca bogactwem i niezwykłością przyrody, odurza tropikalnymi smakami i zapachami, urzeka niesamowitą różnorodnością, wybuchową mieszanką kultur, intryguje kontrastami i niejednoznacznością. Naprawdę nietrudno zakochać się w Brazylii. Jak prawdziwa kobieta, powoli odsłania przed nami swoje tajemnice i nie przestaje kusić tym, co jeszcze pozostało do odkrycia. Niechętnie poddaje się prostym definicjom. Nie wierzcie temu, kto twierdzi, że zdołał ją zrozumieć i poznać jej wszystkie sekrety. >>

Więcej…

Filipiny – kraina siedmiu tysięcy wysp

MICHAŁ GROCHOWSKI

SYLWIA JEDLAK

 

<< Filipiny to prawdziwy raj dla turystów z całego świata, spragnionych wrażeń i kochających podróże. Kraj ten oferuje nam zarówno uroki natury, jak i ciekawe zabytki, przeżycie ekscytujących przygód i możliwość spokojnego odpoczynku. To tu, na koralowej wysepce Mactan, podczas swojej ostatniej wyprawy zginął sławny portugalski żeglarz Ferdynand Magellan. Tylko tutaj żyje olbrzymi, zagrożony wyginięciem drapieżny małpożer, uznany za narodowego ptaka Archipelagu Filipińskiego, i płynie druga najdłuższa na ziemi podziemna rzeka, ukryta w obszernych jaskiniach z widowiskowymi stalaktytami. Ten południowo-wschodni kraniec Azji bywa jednak wciąż niedoceniany. >>

 FOT. PHILIPPINES DEPARTMENT OF TOURISM
Odnajdą się tu zarówno samotnicy, jak i amatorzy miłego towarzystwa. Zachwyci nas ósmy cud świata, czyli tarasy ryżowe w Banaue, oraz będziemy bez końca delektować się malowniczymi widokami. Filipiny urzekają niezwykłą różnorodnością scenerii i krajobrazów – liczne rzeki i duże jeziora, egzotyczne drzewa i pnącza, strome zbocza i kratery wulkaniczne, tajemnicze jaskinie i groty, a wreszcie przepiękne białe, piaszczyste plaże na pewno zadowolą każdego turystę. Poza tym dzięki lasom tropikalnym (które kiedyś pokrywały cały obszar kraju) i szerokim wybrzeżom (jedna z pięciu najdłuższych na świecie linii brzegowych) archipelag ten jest domem wielu różnych – nieraz bardzo rzadkich – gatunków ptaków i zwierząt. Uważane za najpiękniejsze na świecie rafy koralowe stwarzają znakomite warunki do nurkowania, a lokalne fiesty oraz miejscowa gościnność i serdeczność zapewniają znakomitą rozrywkę.

Więcej…

Off-road – ekscytujące podróże po bezdrożach

WOJCIECH KUDER

 

                                                                                                             FOT. TOURISM QEENSLAND

<< Zawrotna prędkość, zwiększony poziom adrenaliny i chęć zmierzenia się z własnymi ograniczeniami to główne powody, dla których wielu Polaków coraz częściej zamienia ekskluzywne hotele w formule all inclusive na wypełnione mułem koryta rzek, niedostępne grzęzawiska, bezkresne piaski pustyni, mroźne lodowce czy kamienne bezdroża. Moda na pełne wrażeń wyprawy off-roadowe ma się znakomicie! Oczarowani ekstremalną jazdą pasjonaci samochodów z napędem na cztery koła odnajdują w nich poczucie wolności oraz okazję do wygrania z samym sobą i odwiecznymi siłami dzikiej przyrody. A wszystko to w tumanach kurzu i przy akompaniamencie warczących silników… Ubłoceni, pogryzieni przez komary, skrajnie wyczerpani, lecz niewiarygodnie dowartościowani i szczęśliwi uczestnicy wypraw off-roadowych tworzą nowy, ekscytujący kierunek z pogranicza sportów ekstremalnych, motoryzacji i turystyki. Jeżdżą zdobywać bezdroża oraz poznawać piękne zakątki Europy, Afryki, Azji, Australii czy Ameryki Południowej. >>

Off-road, czyli w największym skrócie sport motorowy, który polega na pokonywaniu specjalnie przygotowanym samochodem terenowym nieutwardzonych dróg i trudno przejezdnych terenów, pozwala naprawdę uwierzyć w siebie. Docierając tam, gdzie nie zapuszczają się zwykli turyści, przeprawiając się przez rwące potoki, pokonując strome polodowcowe wąwozy i wspinając się przeciążonym do granic fabrycznych możliwości jeepem na nieprzyjazne kamieniste zbocza czy wysokie piaszczyste wydmy, każdy może poczuć się jak nieustraszony podróżnik i odkrywca.

Więcej…